آمبره کردن موآمبره چیست؟
چگونه می توان موهای خود را آمبره کرد.

آمبره کردن مو، یکی از روش‌های رنگ‌کردن مو است که در آن قسمت پایینی موهای شما کم‌رنگ‌تر از بخش‌های بالایی به نظر می‌رسد. برای اجرای این کار لازم است که بخش‌های پایین مو را بی‌رنگ کنیم. اگر می‌خواهید بعد از انجام عمل بی‌رنگ کردن، موهای شما زرد یا نارنجی باقی نماند، می‌توانید بعدازاین مرحله همان قسمت موی خود را به‌دلخواه، رنگ کنید. البته انجام این کار ضروری نیست. اما کمک می‌کند که آمبره موهای شما خوش‌رنگ‌تر باشد. این مطلب را مطالعه کنید تا بدانید چطور موهای خود را به این صورت رنگ کنید.
قدم اول: چگونه شروع کنیم

۱٫ رنگ موردنظرتان را انتخاب کنید: بنابراین شما باید رنگی را انتخاب کنید که به رنگ موی پایه شما بیاید. رنگ‌های معمول برای این کار، قهوه‌ای روشن، قرمز/قهوه‌ای مایل به قرمز، و یا بلوند هستند.

دو نوع آمبره کردن وجود دارد: سنتی، و برعکس (سامبره). در مدل سنتی، نوک موها کم‌رنگ‌تر
از ریشه هستند. درحالی‌که در مدل برعکس یا سامبره، ریشه مو کم‌رنگ‌تر است و نوک موها تیره‌تر.
رنگی را انتخاب کنید که بیش‌تر از ۲ درجه از رنگ فعلی موهای شما روشن‌تر نباشد.
موهای شما هر چه ملایم‌تر رنگ عوض کند، نتیجه طبیعی‌تر و ملایم‌تر خواهد شد.
در صورت امکان، از رنگ موهای ملایم یا کاملاً طبیعی استفاده کنید تا آسیب کم‌تری به موهای شما وارد شود.

۲٫ تصمیم بگیرید که موهای خود را تا کجا روشن می‌کنید: انتخاب این‌که از نوک مو تا کجای ساقه می‌خواهید رنگ موی خود را تغییر دهید، به همان اندازه انتخاب رنگ اهمیت دارد. هرچه ارتفاع تغییر رنگ موی شما کمتر باشد بهتر است. چراکه اگر ارتفاع زیادی از ساقه را رنگ کنید، بیم آن می‌رود که به‌جای یک سایه‌روشن زیبا، به نظر برسد رنگ ریشه موهایتان درآمده است.

معمولاً زیر خط چانه جای مناسبی است که دورنگ مختلف در یکدیگر محو شوند.

آمبره کردن موها
۳٫ موهای خود را خوب شانه بزنید: اطمینان پیدا کنید که موی شما دیگر هیچ گره‌ای ندارد. با این کار بی‌رنگ کردن موها ساده‌تر می‌شود و علاوه بر این می‌توانید مطمئن شوید که خوب رنگ می‌گیرند.

آمبره کردن موها
۴٫ یک روپوش یا تی‌شرت کهنه بپوشید: به‌احتمال‌قوی در طی انجام کار، رنگ یا بی‌رنگ‌کننده روی لباس شما خواهد ریخت. ولی پوشیدن روپوش مخصوص از این اتفاق جلوگیری خواهد کرد. اگر روپوش مخصوص ندارید، می‌توانید از تی‌شرت کهنه‌ای که رنگی شدن آن مانعی ندارد، استفاده نمایید.

آمبره کردن موها
۵٫ دست‌کش بپوشید: معمولاً داخل بسته‌های رنگ، دست‌کش هم هست اما اگر نبود می‌توانید از دست‌کش‌های پلاستیکی معمولی یا یک‌بارمصرف استفاده نمایید. یادتان باشد که پوشیدن دست‌کش در طول رنگ کردن یا بی‌رنگ کردن مو بسیار مهم است. اگر این کار را نکنید، دست‌های شما هم‌رنگی خواهند شد.
قدم دوم: بی‌رنگ کردن مو

۱٫ بی‌رنگ‌کننده را ترکیب کنید: برای این‌که رنگ پایه موی خود را پاک کنید باید از بی‌رنگ‌کننده استفاده نمایید، مگر این‌که بخواهید موی خود را سامبره کنید. گزینه استفاده از رنگ بلوند هم وجود دارد، که برای مو کم‌خطرتر هم هست، ولی چون خاصیت رنگ‌بری آن مثل بی‌رنگ‌کننده نیست، نتیجه نهایی رنگی بسیار ملایم‌تر خواهد بود.
ساده‌ترین و مقرون به‌صرفه‌ترین راه برای دکلره کردن مو در منزل این است که مقادیر مساوی از اکسیدان مایع ۲۰ و پودر اکسیدان را باهم استفاده نمایید. ۲ اونس از هرکدام (معادل ۵۶ گرم پودر و ۵۹ میلی‌لیتر مایع) را خوب با یکدیگر ترکیب کنید. حاصل یک ترکیب کرمی شکل است.
دقت کنید این ترکیب را در محیطی که تهویه خوبی دارد انجام دهید تا بخار حاصل را استنشاق نکنید.

۲٫ موهای خود را تقسیم‌بندی نمایید: اول کل موها را از وسط به دو قسمت تقسیم نمایید. سپس هر بخش را دوباره به دونیمه، و باز هر نیمه را به دو قسمت تقسیم کنید.

اگر دارای موهای ضخیم یا بلندی هستید، ممکن است بخواهید آن‌ها را به دسته‌های بیش‌تری تقسیم کنید.
هر قسمت را با کلی پس و یا کش مو ببندید و از قسمت‌های دیگر جدا کنید.
موهای خود را در محل دلخواه حدفاصل دورنگ، کمی پوش بدهید. این کار موجب می‌شود که بعد از انجام عمل آمبره کردن، محل تلاقی دورنگ مختلف یک خط صاف نباشد.

۳٫ ابزار موردنیاز را تهیه نمایید: اگر از بسته رنگ یا بی‌رنگ کردن استفاده می‌کنید، احتمال اینکه برس کوچکی برای استفاده از رنگ در آن باشد، وجود دارد. اگر نبود، می‌توانید از یک برس کوچک نرم برای رنگ کردن مو استفاده کنید. فقط یادتان باشد از برسی استفاده کنید که بتوانید بعد از اتمام کار آن را دور بیندازید.

۴٫ بی‌رنگ کردن موهایتان را شروع کنید: از نوک موهای خود شروع کنید و تا ارتفاعی از ساقه که دوست دارید رنگ‌ها در آن قسمت محو شوند، ادامه دهید. اصلاً عجله نکنید و کارتان را روی دسته‌های باریک انجام دهید. اگر این کار را انجام دهید، می‌توانید یقین داشته باشید که تمام قسمت‌های موردنظر ساقه مو با بی‌رنگ‌کننده پوشیده شده است.

ماده بی‌رنگ‌کننده را در هر دو طرف دسته مو باید به‌خوبی استفاده کنید. در آینه چک کنید که هر دو طرف موها به رنگ آغشته شده باشند.
دقت کنید تمام موهای موردنظر را به رنگ آغشته نمایید. ساقه موهای خود را بررسی کنید تا بخشی از قلم نیفتد.

۵٫ زمان بدهید تا بی‌رنگ‌کننده عمل کند: بسته به این‌که می‌خواهید موها چقدر روشن شوند، باید بین ۱۰ تا ۴۵ دقیقه منتظر بمانید تا ماده بی‌رنگ‌کننده عمل کند. برای چک کردن کافی است بعد از گذشت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه رنگ بخش کوچکی از ساقه را پاک کنید. اگر میزان تغییر رنگ را دوست داشتید، می‌توانید باقی قسمت‌ها را هم تمیز کنید. اگر علاقه داشتید که موها روشن‌تر شوند، ۵ الی ۱۰ دقیقه دیگر صبر و سپس دوباره چک کنید.

برای تغییر رنگ ملایم، بی‌رنگ‌کننده را تنها به مدت ۱۰ الی ۲۰ دقیقه روی مو باقی بگذارید.
برای تغییر رنگ بیش‌تر ۴۰ الی ۴۵ دقیقه صبر کنید. در این حالت موها کمتر به رنگ زرد یا نارنجی درمی‌آیند.

۶٫ بی‌رنگ‌کننده را بشویید: همچنان دست‌کش بپوشید و موها را با آب گرم بشویید. بعد آن‌ها را با شامپوی بدون سولفات شستشو دهید. اطمینان حاصل کنید که تمام ماده بی‌رنگ‌کننده را از لابه‌لای موهای خود شسته‌اید وگرنه موها روند روشن شدن را ادامه می‌دهند. در این مرحله از نرم‌کننده استفاده نکنید.

قدم سوم: رنگ کردن
۱٫ موهای خود را کاملاً خشک کنید: قبل از این‌که رنگ کردن موها را شروع کنید، آن‌ها را کاملاً با حوله خشک نمایید. شاید بهتر باشد ۱ الی ۲ ساعت صبر کنید تا موها تقریباً خشک شوند.

۲٫ یک‌بار دیگر موهای خود را تقسیم‌بندی کنید: همان‌طور که پیش‌تر توضیح داده شد، موها را تقسیم‌بندی نمایید. از کلی پس یا کش مو برای کنار گذاشتن بخش‌ها استفاده کنید تا رنگ کردن هر قسمت به‌راحتی انجام پذیرد. موها را به هرچند قسمتی که باعث آسان‌تر شدن کار شما می‌شود، قسمت کنید.

۳٫ دست‌کش بپوشید: معمولاً در بسته‌های رنگ، دست‌کش هم موجود است. اگر این‌طور نبود، می‌توانید از دست‌کش‌های یک‌بارمصرف یا پلاستیکی معمولی استفاده نمایید. پوشیدن دست‌کش در طول رنگ کردن یا بی‌رنگ کردن، خیلی اهمیت دارد. وگرنه دست‌های شما هم‌رنگ خواهند گرفت.

۴٫ رنگ موردنظرتان را آماده کنید: اغلب رنگ‌ها نیاز به اندازه‌گیری و ترکیب دارند، پس از راهنمایی‌های داخل جعبه پیروی کنید و رنگ را آماده سازید. یادتان باشد که رنگ مو را در محیطی که از تهویه مناسبی برخوردار است، ترکیب نمایید.

۵٫ رنگ را با استفاده از برس روی موها بزنید: از راهنمایی‌های داخل جعبه رنگ مو بهره ببرید و آن را کاملاً روی بخش‌های موردنظر بزنید.

اگر موهای خود را به شیوه سنتی آمبره می‌نمایید (پایین موها را روشن‌تر می‌کنید)، رنگ را روی تمام قسمت‌های بی‌رنگ شده و حتی کمی بالاتر از آن روی قسمت‌های بالاتر ساقه مو، بزنید.
اگر موها را آمبره برعکس (سامبره) می‌کنید، از بالای خط محو شدن رنگ شروع کنید و پس از چند ثانیه لایه‌های بیش‌تری از آن را نزدیک ریشه استفاده نمایید (درست همان‌طور که بی‌رنگ کردید.).
از آغشته شدن تمام بخش‌های موردنظر به رنگ اطمینان یابید. لابه‌لای ساقه‌ها را خوب بگردید تا هیچ نقطه‌ای از قلم نیفتد.

۶٫ صبر کنید موها رنگ بگیرند: دستورات داخل جعبه را مطالعه کنید تا بدانید چقدر باید صبر کنید که موهای شما رنگ بگیرند. زمان موردنیاز را سپری نمایید. به دلیل این‌که موهای شما ابتدا بی‌رنگ شده‌اند، احتمالاً بیش‌تر از ۱۰ دقیقه نباید وقت بگذارید.

۷٫ رنگ‌ها را از موهایتان بشویید: دست‌کش‌ها را بپوشید و موها را با آب گرم خوب بشویید تا رنگ کاملاً شسته شود. حالا موها را با شامپوی بدون سولفات بشویید. روند رنگ کردن و بی‌رنگ کردن مو، آسیب زیادی به موها می‌رسانند. پس زمان کافی در نظر بگیرید تا از نرم‌کننده‌ای قوی برای رطوبت رسانی مجدد استفاده نمایید.

۸٫ موها را طبق روال معمول خود خشک و درست کنید: ازآنجاکه موهای شما تحت تأثیر مواد شیمیایی احتمالاً آسیب دیده‌اند، بهتر است که آن‌ها را با ابزارهای گرمازا خشک نکنید و بگذارید در معرض هوا و خودبه‌خود خشک شوند. گرچه اگر شما هم مثل همه ما هستید، می‌خواهید آن‌ها را با سشوار خشک و درست کنید تا به حالت عادی برگردند. انجام این کار کمک می‌کند که ببینید به رنگ دلخواه خود رسیده‌اید یا نه؟ یا این‌که چه تمهیداتی را باید بعد از رنگ کردن روی موهای خود در نظر بگیرید.

جهت سفارش کالا با شماره 9007 11 95 021 تماس بگیرید.