وقتی خالکوبی سر تا پای بدن به‌عنوان مظهری از خوش‌تیپی و مدگرایی رایج می‌شودحفظ سلامتی و مراقبت‌های بهداشتی به حاشیه می رود.

قدیم‌ترها وقتی می‌خواستند موها را مرتب کنند، صورت را صفا دهند، عروسی بروند و… به آرایشگاه می‌رفتند. اما این روزها برخی آرایشگاه‌ها به مرجعی برای تمام مشکلات و درخواست‌های مردم تبدیل شده تا‌حدی که یک شهر فرنگ تمام عیار را در برخی آرایشگاه‌های غیرمجاز می‌توان یافت.

انواع رژیم‌های چاقی و لاغری، دستگاه‌های برنزه کننده، تزریق بوتاکس و حتی به‌تازگی کاشت مو، انواع ماساژ، لیزر و فال درمانی و… جزئی از خدمات برخی آرایشگاه‌های غیرمجاز هستند. وقتی خالکوبی سر تا پای بدن به‌عنوان مظهری از خوش‌تیپی و مدگرایی رایج می‌شودحفظ سلامتی و مراقبت‌های بهداشتی به حاشیه می رود. در این شماره گزارشی درباره این موضوع برای‌تان تهیه کرده‌ایم تا بدن خود را برای خالکوبی به دست هرکسی و در هر آرایشگاهی نسپارید. آرایشگاه‌های معتبر که مجوزهای لازم را دارند حداقل ایمنی را برای‌تان مهیا می‌کنند.

رابطه تاتو با بیماری های عفونی
تصور نکنید با انجام تاتو در قسمت کوچکی از بدنتان می‌توانید از عوارض آن پیشگیری کنید، به گفته دکتر احسانی، متخصص پوست و مو، عوارض احتمالی تاتو، ربطی به میزان آن ندارد و تنها با یکبار فرو کردن سوزن ممکن است تا مدتها نیاز به درمان داشته باشید. تاتو با خون شما سروکار دارد و بسیاری از بیماریهای عفونی، قارچی، ویروسی و باکتریها می‌توانند با انجام این طراحی‌های زیبایی به بدن شما وارد شوند. اگر خواهان زیبا شدن از طریق طراحی روی بدنتان هستید، باید احتمال رویش زگیل و تبخال را هم روی پوستتان بدهید.

علاوه بر اینها ممکن است دچار عارضه زردزخم که عاملش میکروب‌هاست هم شوید؛ این بیماری ترشحات زرد رنگ و عسلی را روی پوست ایجاد می‌کند. مولوسکوم هم می‌تواند مهمان ناخواندهای باشد که همراه تاتو در بدن شما ایجاد شود. مولوسکوم، نوعی بیماری ویروسی است که ضایعات توپر گوشتی، صورتی یا سفید رنگ گنبدی شکل و شبیه زگیل که به شکل تک یا گروهی هستند را روی پوست ایجاد می‌کنند. دلتان را هم به درمان این بیماریها خوش نکنید. گاه درمان این ضایعات حتی تا سالها طول می‌کشد و شما مجبورید تا مدتها در بدن طراحی شده خود را با این مشکلات پوستی ببینید و تحمل کنید.

عوارضی که ۱۰ سال بعد سراغ‌تان می آید
داستان عارضه تاتو، تنها به مشکلات پوستی و عوارض ظاهری ختم نمی‌شود، با قبول انجام تاتو روی بدنتان، ریسک ابتلا به ویروس HIV  و هپاتیت را به جانتان خریده‌اید. دکتر احسانی می‌گوید: سوزن‌های آلوده، سریعا و بدون شک سلامت شما را برای همیشه به خطر می‌اندازند. عوارض ممکن است تا سالها بعد خود را نشان دهد، گاه بعد از گذشت ۱۰سال ممکن است ناحیه تاتو شده با سفت شدن و قرمزی و التهاب همراه باشد. این بیماری گرانولوماتوز نام دارد و دوره درمان دشوارش هم طولانی است و حتی ممکن است تا سال‌ها نیز به طول بینجامد و باعث تخریب موضع شود. در بعضی افراد هم ممکن است سیستم دفاعی بدن به رنگ تاتو حساسیت نشان دهند که باعث تنگی نفس و سرفه شوند که البته این عارضه بسیار نادر است. گاهی انجام تاتو در بعضی نواحی حساس ممکن است باعث گوشت اضافه هم شود. تاتو جسم خارجی است و انجام آن می‌تواند مشکلات زیادی را در بدن ایجاد کند.

رنگی‌ها پر‌دردسرترند
دکتر احسانی معتقد است که رنگ‌ها ممکن است در بدن شما واکنش ایجاد کنند و باعث بروز حساسیت شوند، در این بین رنگ قرمز معمولا حساسیت بیشتری ایجاد می‌کند. از طرفی پاک کردن تاتوهای رنگی بسیار دشوارتر است و اگر تاتوی شما کرم‌رنگ باشد، به احتمال زیادی باید این رنگ را تا مدت‌ها روی پوستتان تحمل کنید. رنگ مشکی و قهوهای را راحت‌تر می‌توان پاک کرد. بهتر است در انتخاب رنگ سراغ رنگهایی بروید که منشا گیاهی دارند. تشخیص این رنگها هم از دست شما بر نمی‌آید و تنها می‌توانید با مراجعه به مرکز معتبر تاحدی از رنگها مطمئن شوید. گاهی تاتو جنبه پزشکی دارد و برای برخی بیماران توصیه می‌شود، مثلا فردی که دچار لکهای روی ناحیه خاص مانند لب است که به انواع لیزر هم پاسخ نمی‌دهد.

جهت سفارش کالا با شماره 9007 11 95 021 تماس بگیرید.